Bóle głowy a chore zęby

Już od przynajmniej kilku lat lekarze uczulają swoich pacjentów na silne związki zachodzące pomiędzy złym stanem uzębienia oraz schorzeniami dotykającymi innych części ciała. Okazuje się, że mogą być one silniejsze niż moglibyśmy się tego spodziewać, coraz częściej zwraca się bowiem uwagę na to, że problemy z zębami mogą być również przyczyną uciążliwych bólów głowy.

Wśród czynników, które maja wpływ na ból głowy wymienia się między innymi bruksizm, nieświadome zagryzanie policzków oraz wyrastanie zębów mądrości. Szczególne zagrożenie stanowią jednak pojedyncze ubytki, które nie zostały przez nas w żaden sposób wypełnione oraz próchnica. Związek tej ostatnie z bólami głowy zasługuje na szczególne podkreślenie, szacuje się bowiem, że jest to problem, z którym zmaga się nawet dziewięćdziesiąt procent Polaków.

Gdy dokucza nam ból głowy, na ogół sięgamy po tabletkę systematycznie zwiększając liczbę dostarczanych do organizmu leków przeciwbólowych. Warto zastanowić się jednak, czy lepszym rozwiązaniem nie byłaby wizyta u stomatologa.