Korony, implanty, licówki

Uszkodzenia zębów pozostawiają po sobie estetyczny nieład, a w przypadku utracenia zęba prowadzą do zapadnięcia się szczęki w tym miejscu. Osoby z takimi problemami nie często się uśmiechają otwierając usta. Stomatologia zna wiele sposobów na odbudowanie prawidłowego wyglądu zębów. Implanty stomatologiczne przeznaczone są do zastępowania brakujących zębów. Licówki, czyli cienkie listki porcelany przyczepiane do korony zęba służą natomiast do zakrywania niedoskonałości zęba tj. przebarwienia czy pęknięcia.

Implanty stomatologiczne przeznaczone są do zastępowania brakujących zębów. Licówki, czyli cienkie listki porcelany przyczepiane do korony zęba służą natomiast do zakrywania niedoskonałości zęba tj. przebarwienia czy pęknięcia. Uszkodzenia zębów pozostawiają po sobie estetyczny nieład, a w przypadku utracenia zęba prowadzą do zapadnięcia się szczęki w tym miejscu. Osoby z takimi problemami nie często się uśmiechają otwierając usta. Stomatologia zna wiele sposobów na odbudowanie prawidłowego wyglądu zębów.

Implanty stomatologiczne zastępują brakujące w jamie ustnej zdrowe zęby. Implanty pomagają w leczeniu problemów z wymową i deformacją twarzy, na skutek utraty zębów w całej szczęce. Osoba bezzębna wygląda starzej, a do tego dochodzi do zaniku kości. Implanty stomatologiczne są drogie ale ich wykonanie i trwałość posiadają bardzo wysoką jakość. Implant to tytanowa śruba, którą wszczepia się w kość szczęki pacjenta. Na tej śrubie osadza się koronę zęba, dopasowaną pod względem estetycznym i praktycznym do reszty zębów.