Rodzaje past do zębów

Pasty do zębów dostępne obecnie w sprzedaży, nie różnią się wcale jedynie nazwami. Różnice pomiędzy nimi związane są też z ich składem i przeznaczeniem, warto więc zadać sobie pytanie o to, jakie ich rodzaje są obecnie najpopularniejsze.

1. Pasty do zębów dla dzieci – zwykle nie zawierają fluoru, którego nadmiar okazuje się szkodliwy dla młodych zębów, niejednokrotnie są przy tym wzbogacone o dodatki smakowe, dzięki czemu codzienne mycie zębów staje się przyjemniejsze.
2. Pasty do zębów na podrażnione dziąsła – najczęściej są wzbogacone o dodatki ziołowe o działaniu przeciwzapalnym, choć mogą mieć również działanie przeciwbakteryjne.
3. Pasty wybielające – nie tylko pozwalają na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, ale również przyczyniają się do tego, że dzięki delikatnym substancjom wybielającym nasze zęby zyskają nieco jaśniejszy odcień. Zwykle nie są jednak tak skuteczne, jak podobne zabiegu wykonywane w gabinetach stomatologicznych.
4. Pasty zwalczające kamień nazębny – posiadają zwiększoną liczbę środków ściernych eliminujących problemy z kamieniem nazębnym.